Puzzle pro děti

Zakoupením puzzle pro děti zároveň přispějete k rozvoji dítěte, protože je prokázáno, že skládání puzzle se velmi pozitivně projevuje mimo jiné na jeho tvořivosti!

Jak vybrat puzzle pro děti?

Dětské puzzle pro nejmenší vybírejte po důkladném uvážení. Obvykle platí jednoduché pravidlo o tom, že počet dílků, z nichž sestává puzzle, by měl být přímo úměrný věku vašeho dítěte.

Pokud nemáte doma malého Einsteina a zvolíte puzzle, které bude mít dílků příliš mnoho, může se jednoduše stát, že dítě o skládání puzzle ztratí velmi brzy zájem, protože to pro něho bude zkrátka příliš těžké.

Počet dílků je rozhodujícím faktorem

Puzzle pro děti od čtyř let, které se skládáním nemají zkušenosti, tak může mít klidně jen 6-24 dílků. Důležité je, aby dílky byly dostatečně velké a pro dítě snadno uchopitelné.

Pro osmileté děti později nebývá velkým problémem sestavit i puzzle, která mají třeba 300 dílků. Ideálním námětem jsou různé pohádkové postavy, zvířátka nebo oblíbené hračky, jež mají schopnost dítě zaujmout.

Správně vybrané dětské puzzle pro nejmenší přispívá nejen k rozvoji výše zmiňované tvořivosti, ale i ke zlepšení koncentrace, jemné motoriky a děti se rovněž učí vnímat detaily v kontrastu s celkem.  Z tohoto důvodu se jedná o ideální dárek.Zobrazeny položky 1 až 24 z 103 (5 stránek)


Puzzle pro děti: Rozviňte tvořivost svých ratolestí!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace